شما اینجا هستید : سالن بادی  -> مزایای سالن های بادی >

مزایای سالن های بادی

بخشی از این مزایا در مقایسه با دیگر سالن ها به لحاظ کمیت و کیفیت از مزایای قابل توجهی برخوردار بوده و در مبحث روز دنیا در خصوص ارزش زمین و تغییر کاربری آن و شرایط بحرانی همچون زلزله و مصرف انرژی قابل تامل می باشد و قطعا” انتخاب سالن بادی (چادر بادی ) نسبت به دیگر سالن ها انتخابی مدرن و در نوع خود سرمایه گذاری مطمئن و کم هزینه خواهد بود.
و دراین قیاس باید گفت که سوله های صنعتی پس از مراحل فونداسیون-ساخت-نصب-اجرا-سفت کاری-نازک کاری-داربست-ایزوله-عایق کاری-برق کاری-رنگ کاری و کف سازی که در حدود ۶ ماه تمام این مراحل به طول می انجامد.
وارد مرحله بعد و پر هزینه نصب و راه اندازی تاسیسات می شویم که بطور جداگانه محاسبه می گردد که البته هزینه تاسیسات سالن های بادی در مدل دو جداره و عایق بودن آن در برابر سرما و گرما (اتلاف انرژی) یک دوم هزینه تاسیسات دیگر سالن ها خواهد بود و هزینه برق و دیگر موارد مصرفی آن نیز دو برابر ارزانتر از دیگر سالن ها خواهد بود که این صرفه جویی رقم قابل توجهی می باشد.البته در مدل سالن های شیردار موتور موقت.
برخی از مزایای سالن های بادی pvc دو لایه به شرح ذیل می باشد :
۱- فوق العاده شیک، مدرن، جذاب و دیدنی
۲-زمان نصب و راه اندازی فقط دو ماه
۳-عایق در برابر سرما و گرما و دیر اشتعال
۴-عدم نیاز به ایزوگام و نگهداری د رفصول مختلف
۵-عدم استفاده از هر گونه لوازم مصرفی فرسایشی
۶-پرتابل (حمل و نقل آسان و سریع) و تغییر کاربری زمین سالن در کمترین زمان
۷-ضد زلزله و جابجایی و ترک
۸-دیر اشتعال
۹- با توجه به مدل های اروپایی آن دارای تاییده های مرتبط از سازمان جهانی ورزشی و سازمان نظام مهندسی اروپا- بهداشت – محیط زیست وحوادث غیر مترقبه می باشد .
۱۰-اولین پیشنهاد و اولویت کلیه سازمانهای ورزشی اروپایی جهت احداث سالن
۱۱عدم تخریب و خسارت در هنگام جابجایی سالن
۱۲-هزینه خرید تاسیسات گرمایشی وسرمایشی و هزینه انرژی مورد نیاز جهت این سالن ها با توجه به مدل دو جداره قابل حمل آن ۴/۱ دیگر سالن ها می باشد.
۱۳-هوایی بسیار مطبوع داخل سالن نسبت به دیگر سالن ها به دلیل وکیوم بودن آنها
۱۴-عدم استفاده از هر گونه سازه و ستون نگهدارنده اشغال کننده فضای داخلی در محوطه سالن که موجب استفاده از کل محیط خواهد شد.
۱۵- در صورت خسارت وارده به بدنه سالن در کوتاه ترین زمان(کمتر از یک ساعت) و بدون نیاز به نیروی متخصص و با هزینه اندک قابل ترمیم می باشد.
۱۶-عدم نیاز به برف روبی و نگهداری سقف
۱۷-فضایی وسیع و پرنور به دلیل لایه سفید داخل سالن که مصرف نور در آن بسیار کمتر از دیگر سالن ها است.
۱۸-تغییر کاربری سالن و یا جابجایی ان کمتر از ۵ روز
۱۹-عدم خشکی و سختی فضای داخل و خارج
۲۰-عدم انعکاس نور و صوت بدلیل نوع جنس سالن
۲۱- مهمترین مزیت آن تمایل به استفاده ۱۰۰% مخاطبین ورزشکار از سالن های بادی نسبت به دیگرسالن هاست.
و در انتها در خصوص توجیه اقتصادی و مقرون بصرفه بودن سالنهای بادی نسبت به هزینه های اضافی احداث یک سوله صنعتی در مقابل یک سالن بادی طبق جداول فنی و هزینه های جانبی – ساخت و ساز و نصب سالن های بادی در حدود ۴۰٪ ارزانتر از دیگر سالنها می باشد .
Copyright © Kala Bahman Pars Co., 2012. All Rights Reserved
طراحی سایت : ایران طراح